Bakan Yardımcısı Yegin iş verenlerle bir araya geldi

Tatvan Ticaret ve Sanayi Odasında işverenlerle bir araya gelen Orhan Yeğin, hükümetin son zamanlarda yaptığı çalışmalar hakkında bilgi vererek, vatandaşın ayağına giden bir hükümet anlayışına sahip olduklarını söyledi. Yegin, “Çalışma Hayatında Milli Seferberlik” programı kapsamında daha önce de Bitlis’e bakanlığın bürokratlarının geldiğini, bunun ikinci ayağını gerçekleştirdiklerini belirterek, “Vatandaşının ayağına giden hükümet anlayışının bir örneği olarak bugün Bitlis’teyiz. Bu ülkeyi yönetenler 2000’li yılların başından itibaren geleceğine yön vermeye çalışanlar, milletten aldığı yetkiyle bu ülkeyi şahlandırmaya çalışan yöneticilerimizden gördüğümüz ilk şey, üretmek isteyen bir iradenin mutlaka muhatabının ayağına gitmesi gerektiğidir. Bugün bunun bir gereğini yerine getirmeye çalışıyoruz” dedi.

Yegin, Cumhurbaşkanının milli seferberlik çağrısından sonra bakanlık olarak milli seferberlik ilan ettiklerini dile getirerek, şunları söyledi:

“Bakanlığımız 12-13 ekip kurmak suretiyle bütün üst düzey yöneticilerimiz 81 ile göndererek, buralarda ticaret ve sanayi odalarımızla, çalışanlarımızla, tıbbi cihaz kullanan hastalarımızla, eczacılarımızla, emeklilerimizle velhasıl bütün muhatapları ile evinde, iş yerinde bir dizi programlar tertipledik. Bu programlardan aldığımız izlenimler, politika üretim süreçlerine vatandaşlarımız ve muhataplarımızın katkıları oldu. Cumhurbaşkanımızın istihdam seferberliğinden sonra da yeni bir istihdam teşviki açıklaması oldu. Bütün bunları paylaşmak, Çalışma Bakanlığı olarak ürettiğimiz yeni sistem ve eğitim çalışmaları konusunda yeniden sahaya indik. Vatandaşımızla, iş verenimizle, çalışanımızla evinde, iş yerinde bir araya gelmek üzere programlarımızın ikinci turuna başladık.”

Bakan Yardımcısı Yegin, daha sonra basın mensuplarının sorularını yanıtladı. Basın mensuplarının taşeron işçilerle ilgili çalışmalar hakkında bilgi istemesi üzerine Bakan Yardımcısı Yegin, kimseyi ümitlendirmek istemediklerini, bu konu ile ilgili çalışmaların devam ettiğini, ancak kamuoyuna açıklama yapılacak bir konumda olmadıklarını belirtti.

İşverenlerle ilgili program daha sonra basına kapalı olarak devam etti. Programa Bakan Yardımcısı Orhan Yegin’in yanı sıra İŞKUR Daire Başkanı Fahrettin Kaya, SGK Bakan Başdanışmanı Dengi Özer, Tatvan Kaymakamı M. Ali Özkan, Tatvan Ticaret ve Sanayi Odası Meclis Başkanı İhsan Bakırhan, Bitlis SGK İl Müdürü Sadullah Korkut, Bitlis İŞKUR İl Müdürü Mücahit Gülmez ve işverenler katıldı.

Bir önceki yazımız olan Tatvan’da kurulan ilk sivil tersanenin açılışı yapıldı başlıklı makalemizde Bilim Teknoloji, Borsa ve Döviz hakkında bilgiler verilmektedir.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir