Öğrencilerden kütüphanelere yoğun ilgi

Tatvan Kaymakamlığı koordinesinde yürütücülüğünü Tatvan Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakfı ve Tatvan İlçe Milli Eğitim Müdürlüğünün ortaklaşa yaptığı proje kapsamında ilçeye kazandırılan iki kütüphaneden hem sınavlara hazırlanan öğrenciler hem de boş vakitlerini kitap okuyarak değerlendirmek isteyenler istifade ediyor. Ayrıca, kütüphaneye gelen öğrencilere ücretsiz olarak çay ve kahve ikramları yapılarak, nezih bir ortamda hem ders çalışmaları hem de kitap okumaları sağlanıyor.

“Tatvan Okuyor” projesi ile ilgili değerlendirmede bulunan İlçe Kaymakamı Mehmet Ali Özkan, KPSS ve üniversite sınavlarına hazırlanan öğrencilerin yoğun olarak ilgi gösterdiği kütüphanelerin pazar günleri hariç haftanın 6 günü 09.00 ve 17.00 saatleri arasında 7’den 70’e herkese hizmet verdiğini söyledi. Kitap okuma alışkanlığı kazandırmayı amaçlayan proje kapsamında kurulan kütüphanelerin her ikisinin de zengin bir içeriğe sahip olduğunu ifade eden Kaymakam Özkan, “Kitaplar yol gösterir, karanlıkları aydınlatır, ufuk açar. Kitap okuyan insan da kendisini geliştirir. Bu güzellikleri bünyesinde bulunduran mekanlar ise kütüphanelerdir. Bu sebeple DAP İdaresince kabul gören Tatvan Okuyor isimli projemiz ile ilçemize zengin içeriğe sahip iki kütüphane kazandırdık. Kütüphanemiz pazar günleri hariç haftanın 6 günü hizmet verecek. Bu kütüphanemiz her yaştan öğrenci ve vatandaşımıza hitap ediyor. Bu anlamda kütüphanemiz içerisinde sınavlara hazırlık kitaplarının yanı sıra, roman, hikaye türünden kitaplar yer alıyor. Ayrıca yine kütüphanemiz içerisinde öğrencilerin faydalanabileceği bilgisayarlar mevcut. Tamamen ücretsiz bir şekilde hizmete sunulan bu imkanlar sayesinde öğrencilerimiz kütüphanede yer alan bu kitapları ödünç alıp okuyabiliyor” diye konuştu.

Bir önceki yazımız olan Bitlis’te 29 Ekim kutlamaları başlıklı makalemizde Bilim Teknoloji, Borsa ve Döviz hakkında bilgiler verilmektedir.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir