Vali Çınar’dan şehit ailelerine ziyaret

Vali Çınar, 1994 yılında Dereyolu köyünde şehit olan Mehmet Şirin Çölgeçen’in evine gitti. Şehidin oğlu Orhan Çölgeçen ile görüşen Vali Çınar, Her daim siz bizim baş tacımızsınız. Bunu yürekten söylüyorum. Çünkü insan en fazla canını verebilir. En fazlası odur. Siz onu veren bir babanın oğullarısınız. Gurur verici bir şey. O yüzden her türlü ilgiyi, iltifatı hak ediyorsunuz. Bize bir şey düşerse hiç çekinmeyin. Elimizden gelen bir şey olursa yaparız dedi.

Şehidin evinden ayrılırken köylü kadınlardan birisi Vali Çınar’a evinin yıkıldığını, yardıma ihtiyacı olduğunu söyledi.

Vali Çınar, evi yerinde inceleyerek Kaymakam Kılıç’a yardımcı olunması talimatını verdi. Vali Çınar ve beraberindeki heyet, daha sonra Çığır köyüne geçti. 2011 yılında Hakkari Çukurca’da şehit olan Ahmet Tuncel’in ailesine ziyarette bulundu. Şehidin babası Mehmet Baki Tuncel tarafından karşılanan Vali Çınar, köylülerle de sohbet ederek sıkıntılarını dinledi. Köydeki çocuklara da oyuncaklar hediye eden Vali Çınar, daha sonra buradan ayrıldı.

Bir önceki yazımız olan Bitlis’in genç ve başarılı kütüphanecisi başlıklı makalemizde Bilim Teknoloji, Borsa ve Döviz hakkında bilgiler verilmektedir.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir